Články - 03.09.2019 11:26

Útok na ruského novinára baví internet

Zdroj: huste.tv/Twitter

Keď sa mladý redaktor dostane ku vstupu v živom vysielaní, je to veľmi stresujúci moment a cíti nutnosť zvládnuť situáciu. Za každých okolností. Komickým príkladom toho je ruský športový novinár Jevgenij Jevnevič, pracujúci pre ruskú stanicu Match TV založenú len v roku 2015. Priamo z domovského stánku CSKA Moskva sa prihlásil s reportážou o Kristijanovi Bistrovićovi, no jej natáčanie si zrejme nestihol dohodnúť so správcom štadióna.

Kým redaktor rečnil o talentovanom chorvátskom stredopoliarovi, spustil sa zavlažovací systém. Jevnevič sa rozhodol, že sa ním nenechá rozhodiť a ďalej pokračoval vo svojom monológu, hoci prúd vody mu medzitým doprial poriadnu sprchu chrbta. Už v tej chvíli to pôsobilo naozaj vtipne, avšak čerešnička mala ešte len prísť. To vo chvíli, keď sa spustil ďalší prúd, tento raz priamo do tváre redaktora.

Novinár napriek veľkej nepriazni osudu zachoval profesionálny prístup a rozhodol sa príspevok dotiahnuť až do úplného konca. Svojho zamestnanca ocenila aj samotná televízia. Prostredníctvom sociálnych sietí bavila svojich divákov videom zo vstupu, ktorý pochvalne okomentovala, ako chlapec mokol každou sekundou viac a viac, no napriek tomu pokračoval v rozprávaní.