Články - 29.08.2019 13:18

Oslavoval vášnivými bozkami. Gól neplatil a hralo sa ďalej

Zdroj: huste.tv/Twitter

Bulharský futbalový tím Ludogorec Razgrad cez víkend opustil čelo najvyššej domácej súťaže, keď v domácom prostredí nečakane len remizoval so Slaviou Sofia 0:0. Na bezgólovom skóre nič nezmenili ani tri striedania, ktoré zrealizoval coach favorita. Medzi nimi poslal do akcie aj brazílskeho záložníka Wandersona, ktorému sa raz podarilo rozvlniť sieť súpera priamo pred sektorom, v ktorom sedela aj jeho partnerka. Plný lásky a nadšenia sa rozhodol ísť zásah osláviť s ňou, no popri tom úplne zabudol vnímať okolnosti. Čiarový rozhodca nekompromisne zdvihol zástavku, skóre ostalo nezmenené a hosťujúci gólman dokonca stihol loptu vrátiť do hry.

Po konci vášnivého bozkávania prišlo strelcovi trochu zvláštne, že ho nikto zo spoluhráčov neprišiel anilen potľapkať po ramene. Ešte čudnejšie bolo to, že kým sa vrátil na trávnik, Slavia už rozvíjala svoju kombináciu a útočný postup. Poznať to dal nechápavým pohľadom a postupne mu dochádzalo, že mu gól do štatistík pripísaný nebude. V bulharskom futbalovom prostredí sa stal internetovým hitom a komický moment sa dostal do mnohých highlightov kola.

Ešte viac komickosti do akcie dodáva fakt, že Wanderson v skutočnosti v ofsajde nebol. Opakované zábery ukázali, že si svoje postavenie dokázal zladiť s obrancami súpera a jeho zakončenie z blízka malo byť v súlade so všetkými pravidlami. Ak by to nebolo také smutné, aj by to pobavilo. Ludogorec je preto v aktuálnej tabuľke Parvej Ligy na druhej priečke za Levski Sofia. Navyše, v druhom domácom zápase po sebe vyšiel gólovo naprázdno. Strelca nenašiel ani v play-off o Európsku ligu proti slovinskému Mariboru.