Články - 28.08.2019 12:04

Rozklad ofenzívy PSG. Chýba Neymar, Mbappé aj Cavani

Zdroj: huste.tv/youtube

Seriózne problémy bude mať s vyskladaním útoku pre štvrté ligové kolo tréner Thomas Tuchel. Jeho PSG cestuje do Mét a k dispozícii pravdepodobne nebude ani jeden z hviezdnej trojice útočníkov. Coach sa nechal počuť, že Neymar nebude hrávať, kým si v hlave neurobí definitívne jasno v tom, za ktorý klub chce aktuálny ligový ročník odohrať. Tri týždne bude chýbať Edinson Cavani, ktorý nútene striedal už po necelej štvrťhodine zápasu s Toulouse, a počas toho istého duelu sa zranil Kylian Mbappé. Prvotné prognózy hovoria, že k dispozícii nebude mesiac.

Zoznam zranených hráčov tým stále nie je kompletný. Po presvedčivom víťazstve 4:0 hlási zdravotné problémy aj zadák Abdou Diallo a mimo hry je už dlhší čas stredopoliar Ander Herrera. Ten si pre zranenie členka nezahral v tejto sezóne Ligue 1 ani raz a odohrať stihol len šesťdesiat minút superpohárového stretnutia s Rennes. V minulom kole sa tím musel zaobísť aj bez Juliana Draxlera a chorého Layvina Kurzawu.

Na zranenia sú nútené reagovať aj reprezentácie, v ktorých hviezdni hráči pôsobia. Mbappé s určitosťou vynechá kvalifikačné duely s Albánskom a Andorrou, v ktorých sa očakáva hladké francúzske víťazstvo. Cavani si maximálne z tribúny pozrie prípravné súboje svojho Uruguaja s Kostarikou a USA. Veľa sa pritom na listine zranených hráčov parížskeho klubu nestane ani do štartu Ligy majstrov. Hoci ešte nie je zrejmé, s kým sa v základnej skupine stretnú, úvodné zápasy sú naplánované už na 17. septembra. Výrazne oslabený útok bude podľa všetkého ťahať Maxim Choupo-Moting doplnený o 17-ročného mladíka Arthura Zagreho.