Články - 30.08.2019 14:15

Lákali ho do Maďarska aj Chorvátska. Mráz napokon zakotvil v Škandinávii

Zdroj: sita, youtube

Slovenský futbalový útočník Samuel Mráz bude v sezóne 2019/2020 pôsobiť v dánskom klube Bröndby Kodaň. Kmeňový hráč talianskeho FC Empoli odišiel na ročné hosťovanie. Súčasťou dohody oboch klubov je však aj možnosť uplatnenia opcie na prestup zo strany Dánov. "Ide o sezónne hosťovanie s možnosťou prestupu, celkovo na tri roky," priblížil agentúre SITA najčerstvejšie informácie agent 22-ročného hráča Branislav Jašurek.

V hre o najlepšieho strelca slovenskej Fortuna ligy zo sezóny 2017/2018 boli aj iné zahraničné kluby. "Bolo to asi najzložitejšie vyjednávanie, ktoré som počas tohto leta zažil. Trvalo dva a pol mesiaca. Museli sme vyvinúť dosť veľký tlak na Empoli, aby sa to mohlo uskutočniť. V hre bolo niekoľko klubov. Môžem spomenúť maďarský MOL Fehérvár FC (niekdajší Videoton Székesfehérvár, pozn.), chorvátsky Hajduk Split, tiež jeden klub z Nórska a ešte ďalší klub z Dánska. Vo finále sa nakoniec ocitli Bröndby Kodaň a Hajduk Split. Pre Sama je dôležité, aby hrával v klube, ktorý je dominantný v hre s loptou, aby to bolo čo najpodobnejšie tomu, čo hral v Žiline," poznamenal 37-ročný hráčsky agent.

Bröndby Kodaň je 10-násobný dánsky šampión. V uplynulej sezóne skončil v lige na 4. mieste za majstrovským FC Kodaň, FC Midtjylland a Esbjergom. "Myslím si, že Bröndby je veľký klub a Samo má pred sebou peknú výzvu," skonštatoval Branislav Jašurek.