Články - 02.09.2019 18:46

Neskutočný obranný zákrok. Do strely sa vrhal zvnútra brány

Zdroj: huste.tv/Twitter

Ruská futbalová liga má za sebou osem kôl a FK Rostov sa drží na treťom mieste, čo je v porovnaní s minuloročným umiestnením veľmi slušné zlepšenie. Škrípe to však trochu v zadných radoch, keďže inkasoval až jedenásťkrát, a to je tretie najvyššie číslo v Premier League. Aj tento fakt možno coach Valerij Karpin prízvukoval svojim zverencom a tí si to evidentne vzali k srdcu.

Dôkaz ponúkol v zápase s Lokomotivom Moskva Jevgenij Černov, ktorý predviedol neuveriteľný dvojnásobný obranný zákrok. Brankár Baburin trestuhodne prehral vzdušný súboj a lopta po hlavičke smerovala do opustenej brány. 26-ročný krajný obranca však priletel sklzom, ktorým gólu zabránil. Jeho odkop napriek tomu skončil na kopačke nekrytého Luku Djordjevića, pre ktorého to bola stopercentná tutovka. Lenže Černov tým svoju prácu neskončil. Zvnútra brány sa vrhol do ďalšieho zakončenia a aj to dokázal vytesniť mimo priestoru troch žrdí.

Kým Čiernohorský útočník ešte teraz neverí, čo zahodil, niektorí hráči Lokomotivu ocenili neuveriteľný dvojzásah potleskom a v nemom úžase ostali aj fanúšikovia mužstva z hlavného mesta. Význam tohto momentu ešte vzrástol s faktom, že o víťazovi duelu rozhodol jediný gól a Rostov sa tešil pomerom 2:1.