Články - 09.09.2019 19:29

Reprezentáciu po príchode na ihrisko napadli fanúšikovia

Zdroj: sita/youtube

Chuligáni a tvrdé fanúšikovské jadrá sú väčšinou spomínané najmä v súvislosti s Európou, ale výrazne nezaostávajú ani na iných kontinentoch, hoci veľakrát v inej podobe. Rozprávať by vedela reprezentácia Libérie, ktorá v prvej kvalifikačnej fáze bojov o MS 2022 narazila na Sierra Leone. V prvom zápase na domácej pôde dokázal favorit potvrdiť svoju úlohu a Libéria vyhrala 3:1. Odveta sa hrala u jej severozápadného suseda a miestni fanúšikovia sa rozhodli "pomôcť".

Ešte pred samotným zápasom si vo Freetowne počkali na príchod hráčov súpera a ich autobus následne obkľúčili a ohrozovali fľašami, kameňmi a nožmi. Niet divu, že sa futbalisti necítili príjemne, hoci viacerí toto vyčíňanie zaznamenávali na svoje mobilné telefóny. Prezident Libérijskej futbalovej federácie však incident opísal ako jednoznačné ohrozovanie tímu, ktorý sa tak vôbec necítil bezpečne.

Zámer zastrašiť hostí vyšiel len čiastočne. Sierra Leone gólom z 55. minúty síce vyhrala 1:0, ale na postup potrebovala za týchto okolností o jeden zásah viac. Podmienky, chvíľami pripomínajúce občiansky konflikt medzi susednými štátmi, tak Libéria zvládla lepšie a tešiť sa môže na zvučnejšieho súpera. V bojoch o účasť na MS 2018 stroskotala práve v druhej fáze. Po postupe cez Guineu Bissau nestačila na Pobrežie Slonoviny.