Články - 20.09.2019 13:04

Podľahol rozhodca tlaku? Gól neuznal, hoci VAR kázal opak

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Poriadne čudný verdikt, zdanlivo proti VAR-u, a konšpirácie boli na svete. Kontroverzný moment diváci videli vo francúzskej lige, kde Rennes po víťazstvách v úvodných troch kolách trochu stratilo tempo a z nasledujúcich dvoch vystúpení vydolovalo len bod. Ten prišiel práve v zápase s Brestom, hoci pokojne mohli byť aj tri. O slovo sa však prihlásil arbiter Clement Turpin a jediný zásah neuznal napriek tomu, že ho video pôvodne presvedčilo o jeho regulárnosti.

Loptu do siete upratal za sporných okolností hosťujúci Raphinha, no predchádzal tomu jeho stret s obrancom Castellettom, ktorý následne zbúral vlastného brankára. Hráči Brestu začali intenzívne reklamovať faul a rozhodca si tak šiel situáciu pozrieť na videu. Výsledkom bolo uznanie gólu, no zakrátko sa pre pokračujúce protesty domácich k videu ešte vrátil. Tento raz vyšiel s opačným verdiktom a gól zrušil.

Okamžite to rozpútalo intenzívne diskusie o tom, či podľahol tlaku hráčov, fanúšikov a šiel preň nepochopiteľne proti moderným technológiám, ktoré mu výrazne uľahčili možnosť vytvoriť si o situácii vlastný názor. Vedenie súťaže aj samotný Turpin sa však bránia. Údajne situácia priniesla hneď dva hraničné zákroky po sebe a systém sa pôvodne zameral len na jeden z nich, ktorý bol čistým súbojom. Až potom sa riešil ten druhý, ktorý už bolo treba odpískať. Kde však situácia priniesla dva nedovolené zákroky, je záhadou.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora