Články - 20.09.2019 13:04

Podľahol rozhodca tlaku? Gól neuznal, hoci VAR kázal opak

Zdroj: huste.tv/youtube

Poriadne čudný verdikt, zdanlivo proti VAR-u, a konšpirácie boli na svete. Kontroverzný moment diváci videli vo francúzskej lige, kde Rennes po víťazstvách v úvodných troch kolách trochu stratilo tempo a z nasledujúcich dvoch vystúpení vydolovalo len bod. Ten prišiel práve v zápase s Brestom, hoci pokojne mohli byť aj tri. O slovo sa však prihlásil arbiter Clement Turpin a jediný zásah neuznal napriek tomu, že ho video pôvodne presvedčilo o jeho regulárnosti.

Loptu do siete upratal za sporných okolností hosťujúci Raphinha, no predchádzal tomu jeho stret s obrancom Castellettom, ktorý následne zbúral vlastného brankára. Hráči Brestu začali intenzívne reklamovať faul a rozhodca si tak šiel situáciu pozrieť na videu. Výsledkom bolo uznanie gólu, no zakrátko sa pre pokračujúce protesty domácich k videu ešte vrátil. Tento raz vyšiel s opačným verdiktom a gól zrušil.

Okamžite to rozpútalo intenzívne diskusie o tom, či podľahol tlaku hráčov, fanúšikov a šiel preň nepochopiteľne proti moderným technológiám, ktoré mu výrazne uľahčili možnosť vytvoriť si o situácii vlastný názor. Vedenie súťaže aj samotný Turpin sa však bránia. Údajne situácia priniesla hneď dva hraničné zákroky po sebe a systém sa pôvodne zameral len na jeden z nich, ktorý bol čistým súbojom. Až potom sa riešil ten druhý, ktorý už bolo treba odpískať. Kde však situácia priniesla dva nedovolené zákroky, je záhadou.