Články - 04.10.2019 19:54

Löw má k dispozícii dvoch svetových brankárov, no musel si vybrať

Zdroj: sita/youtube

Tréner nemeckej futbalovej reprezentácie Joachim Löw vyhlásil, že gólmanom číslo jeden v mužstve "Die Nationalelf" naďalej bude Manuel Neuer z Bayernu Mníchov. Druhý brankár Marc-André ter Stegen zo španielskeho FC Barcelona v októbrovom asociačnom termíne odchytá budúcotýždňový prípravný zápas proti Argentíne v Dortmunde, ale následne v kvalifikačnom dueli v estónskom Tallinne sa medzi tri žrde vráti skúsenejší Neuer.

"Môžeme byť šťastní, že máme dvoch brankárov svetovej úrovne - Manuela Neuera a Marca-Andrého ter Stegena. Nemám žiadne obavy o túto pozíciu, na ktorej máme v zálohe ešte aj Kevina Trappa a Bernda Lena. Už som niekoľkokrát povedal, že Manuel Neuer je náš kapitán a brankárska jednotka s výhľadom na budúcoročné majstrovstvá Európy, ak sa nestane niečo mimoriadne," povedal 59-ročný Löw.

Ter Stegen sa nedávno verejne posťažoval, že už nevie, čo má viac urobiť pre to, aby vytlačil Neuera z bránky nemeckého mužstva. V najcennejšom drese doteraz odchytal 22 stretnutí a na významnom podujatí bol jednotkou Nemecka iba raz - na Pohári konfederácii 2017, kde však vtedajší majstri sveta pricestovali bez väčšiny hviezdneho kádra z "mundialu" 2014 v Brazílii.

Rozhodnutie Löwa má stopercentnú podporu aj v osobe prezidenta Bayernu Mníchov Uliho Hoenessa, podľa ktorého by mal Ter Stegen napriek veľkej kvalite naďalej v reprezentácii robiť náhradníka. Nedávno dokonca pohrozil tým, že ak by Neuerovi odobrali pozíciu jednotky, neuvoľní na zrazy národného mužstva spomenutého brankára ani ďalších hráčov Bayernu.