Články - 07.10.2019 11:32

Český brankár sa v Nemecku poriadne červenal

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Futbalový brankár Tomáš Koubek bol minulý rok neohrozenou brankárskou jednotkou francúzskeho Rennes a počas leta sa presunul plniť rovnakú pozíciu do nemeckého Augsburgu. Ako to už býva, aj kvalitní brankári si občas vyberú slabší deň a Čech zrejme vstal z postele nesprávnou nohou pred súbojom s Mönchengladbachom.

Na ihrisku súpera bol prekonaný až päťkrát, z toho štyri v úvodnom polčase. Mimoriadne si mohol spytovať svedomie v 39. minúte, keď si lopta našla cestu do jeho siete po štvrtý raz a zakončujúcemu Alassanemu Pleaovi to poriadne uľahčil. Stopér Uduokhai si chcel pomôcť prihrávkou domov, avšak namiesto očakávaného odkopu Koubeka prišiel luft a francúzsky útočník postupoval na prázdnu bránu. Situácii nepomohla ani zúfalá snaha brankára zastaviť rozbehnutého protihráča.

Faktom je, že od Koubeka sa očakávali v Bundeslige trochu lepšie čísla. V siedmich zápasoch bol prekonaný až 19krát a Augsburg má spoločne s Paderbornom najhoršiu obranu v lige. Vyhral navyše jediný raz, no to proti Frankufrtu, účastníkovi Európskej ligy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora