Články - 08.10.2019 15:42

Strelecký rekord MLS skutočne padol, nie však vďaka Zlatanovi

Zdroj: huste.tv/youtube

Počas minulej sezóny ohúril prostredie Major League Soccer venezuelský kanonier Josef Martínez, ktorý nastrieľal 31 gólov a výrazným spôsobom potiahol svoju Atlantu k majstrovskému titulu. Jeho impozantný rekord však dlho nevydržal a už po roku je zrejmé, že nové maximum ustanoví Carlos Vela. Mexický krídelník dokázal sieť napnúť už 34krát a dostal sa na čelo tejto štatistiky.

Z tridsaťjeden odohraných kôl svojho FC Los Angeles neskóroval iba v šiestich dueloch. Naopak, zaknihoval dva hetriky. Ten aktuálnejší je z nedele a zariadil ním výhru 3:1 nad Coloradom Rapids. Popri Velovi to slušne padá aj jeho uruguajského spoluhráčovi Diegovi Rossimu, ktorý skóroval 16krát. Táto dvojica je základným stavebným kameňom toho, že LA bolo suverénne najlepším tímom celej základnej časti a nastrieľalo aj jednoznačne najviac gólov.

Tento rekord, aj všetky ostatné, pritom svojim fanúšikom pred začiatkom sezóny sľúbil Zlatan Ibrahimovic. Ten síce dokázal svojou tridsiatkou gólov prestrieľať Galaxy do play-off, ale za Velom počtom gólov zaostáva o štyri kúsky. Vysvetľuje to tým, že odohral o dva zápasy menej, no toto kritérium sa zvykne zohľadňovať až pri rovnosti počtu strelených gólov.