Články - 08.10.2019 22:26

Skončila sa ďalšia bohatá a úspešná kariéra

Zdroj: sita/Twitter

Neskutočných osem majstrovských titulov s Bayernom Mníchov, triumf v "Bavormi" v Lige majstrov aj zlato z majstrovstiev sveta 2014 v Brazílii. To je len krátky prehľad úspechov nemeckého futbalového stredopoliara Bastiana Schweinsteigera. Ďalšie však už 35-ročný futbalista nepridá, rozhodol sa totiž ukončiť aktívnu športovú kariéru. Medzi profesionálmi pôsobil 18 rokov.

Na reprezentačnej úrovni si pripísal 121 štartov za národný tím Nemecka a v nich zaznamenal 24 gólov, ten posledný v júni 2016 proti Ukrajine na majstrovstvách Európy vo Francúzsku. Okrem spomenutého titulu majstra sveta má zo svetových šampionátov aj dve bronzové medaily (2006 a 2010). Zabudnúť nemožno ani na striebro z ME 2008.

Kariéra Schweinsteigera je spojená najmä s Bayernom Mníchov, v ktorom hral v rokoch 2002 - 2015. Na dve sezóny potom odišiel do anglického Manchestru United, odtiaľ na ďalšie dva ročníky do zámorskej MLS do klubu Chicago Fire. Jeho tím v tejto sezóne nepostúpil do play-off a Nemec sa rozhodol definitívne skončiť. "Lúčiť sa s kariérou aktívneho futbalistu znie trochu nostalgicky, ale už sa teším na nové vzrušujúce výzvu, ktoré ma čakajú," napísal Schweinsteiger na Twitteri.