Články - 09.10.2019 15:01

Oslavy, aké predvedie jediný tréner. Maradona vo vytržení

Zdroj: huste.tv/Twitter

Diego Maradona prežíva už svoje siedme trénerské pôsobenie po ukončení aktívnej hráčskej kariéry a veľa úspechov zatiaľ nazbierať nedokázal. V súčasnosti vedie argentínsky Club de Gimnasia y Esgrima La Plata a keď sa zadarí, dá to všetkým okolo seba poriadne poznať. V úvodných štyroch vystúpeniach pod jeho taktovkou zbieralo mužstvo len prehry, no v súboji s Godoyom Cruz sa dočkalo a na Twitter sa dostala časť nespútanej oslavy legendy.

Tance a schopnosť zabávať sa aj tesne pred šesťdesiatkou sú niečím, čo dostáva Maradonu v pravidelných intervaloch do médií po celom svete a toto nebol iný prípad. Jeho zverenci pritom hrali na pôde súpera, no domácim boli udelené hneď dve červené karty, čo Gimnasia dokázala využiť na víťazstvo 4:2.

V prípade majstra sveta z roku 1986 sa fanúšikovia rozchádzajú v tom, či sa treba báť o jeho zdravie alebo mu dopriať bohémsky futbalový dôchodok. Prvým víťazstvom v sezóne sa jeho tím odlepil odo dna, dostal naň práve Godoy a kouč z toho mal mimoriadnu radosť. Evidentne väčšiu ako hráči. Tí spokojne sedeli na svojich miestach a sledovali, ako asi toto vystúpenie skončí.