Články - 10.10.2019 21:21

Mladíci z Bordeaux škaredo zmlátili spoluhráča

Zdroj: huste.tv/youtube

Chyba nastala v procese výchovy. Nepekný príbeh hlási francúzsky futbalový klub Girondins Bordeaux, ktorý suspendoval trojicu mladých futbalistov z výberu do sedemnásť rokov. Tí na jednom z tréningov zaútočili na svojho spoluhráča a zmlátili ho tak, že mu musela prísť na pomoc až sanitka. Dôvodom mal byť výkon ich spoluhráča v ligovom zápase proti rovesníkom z Nantes pár dní predtým.

Napadnutý chlapec pár dní po útoku nebol schopný chodiť a pomáhal si barlami. Odvtedy sa, našťastie, jeho stav zlepšil a o niekoľko týždňov bude schopný ďalej hrávať šport, ktorý má nadovšetko rád. Celá situácia sa odohrala na konci septembra a reagovať na ňu muselo aj vedenie klubu. "Evidujeme seriózny incident, ktorý sa odohral medzi štvoricou mladých hráčov v našom tréningovom centre a musela byť po ňom privolaná pohotovosť. Okamžite sme kontaktovali rodinu zraneného chlapca, aby s ním bola v ťažkých chvíľach a venovala mu plnú podporu. Zvyšná trojica bola zavolaná na rozhovor v dôsledku vyvodenia možných sankcií," stálo v oficiálnom vyhlásení.


Napätie medzi pubertiakmi mala vyvolať vysoká prehra s Nantes 1:6

Známou vecou je, že útočníci sú momentálne mimo tréningového aj zápasového procesu a s veľkou pravdepodobnosťou sa do farieb Bordeaux už nikdy nevrátia. Tým ich prehrešok nekončí. Bitke sa začala venovať aj francúzska polícia, ktorej závery môžu byť pre mladíkov ešte tvrdšie. Samotný klub sa teraz bude zamýšľať nad tým, čo zanedbal pri venovaní sa mladíkom. Len dva týždne pred touto neakceptovateľnou agresivitou zarezonoval v klube príbeh 18-ročného Lamina Diaby-Fadigua, ktorý spoluhráčovi ukradol hodinky takmer v hodnote 70 tisíc eur. To znamenalo jeho koniec v klube.