Články - 07.11.2019 12:20

Wenger do Bayernu, hlásia Nemci

Zdroj: sita, huste.tv

Futbalistov nemeckého klubu Bayern Mníchov možno povedie francúzsky kouč Arséne Wenger. Ako referuje web denníka Bild, medzi funkcionármi "Die Roten" a niekdajším dlhoročným trénerom anglického Arsenalu Londýn (1996-2018) sa v ostatných dňoch uskutočnilo niekoľko rozhovorov. Tie vedie predseda predstavenstva FC Bayern Karl-Heinz Rummenigge.

Bývalý nemecký reprezentant Lothar Matthäus navyše vyhlásil, že k vymenovaniu Wengera za nového lodivoda Bayernu dôjde počas najbližšej reprezentačnej prestávky. "Bayern vedie rozhovory s Wengerovými zástupcami. K vymenovaniu možno príde už počas novembrového asociačného termínu," poznamenal.

Post hlavného trénera Mníchovčanov je voľný od nedeľňajšieho odvolania Chorváta Nika Kovača, ktorý definitívne pri mužstve skončil po bundesligovej prehre na trávniku Eintrachtu Frankfurt (1:5). Vedením tímu dočasne poverili dovtedajšieho asistenta Hansa-Dietera Flicka, ktorý v stredu dosiahol s Bayernom víťazstvo v Lige majstrov proti Olympiakosu Pireus (2:0).

"Trénovanie je môj život. Samozrejme, že ma to zaujíma," takto pred niekoľkými dňami zareagoval Wenger na zvesti ohľadne záujmu Bayernu v štúdiu Qatar TV, citoval ho aj web przegladsportowy.pl.

Wenger údajne pre organizáciu zo Säbener Strasse nebol voľba číslo jeden. Mníchovčanom však imponujú jeho bohaté trénerské skúsenosti. Práve ostrieľaní tréneri sa Bavorom v ostatnom čase vyplatili najviac. V nedávnej minulosti úspešne pôsobili na lavičke FCB Jupp Heynckes, Ottmar Hitzfeld či Louis van Gaal.

V prospech Wengera vraví aj jeho pôvod. Pochádza z alsaského Štrasburgu, vďaka čomu plynule hovorí po nemecky. Údajne navyše nemá v pláne robiť v kádri veľkú revolúciu a plánuje spolupracovať s "Hansim" Flickom, ktorý hráčov dokonale pozná. Bayern by mal trénovať do konca aktuálnej sezóny 2019/2020, po ktorej do klubu plánujú dotiahnuť mladšieho kouča.