Články - 25.11.2019 08:22

Dostali červenú kartu, no napriek tomu rozobrali súpera

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Nemecká futbalová Bundesliga je aj naďalej jednou z najvyrovnanejších líg sveta, keď sa prvých jedenásť tímov nachádza v rozmedzí deviatich bodov. O tom, že sa v nej hrajú mimoriadne zaujímavé zápasy sa diváci presvedčili aj počas víkendu v dueli Hoffenheimu s Mainzom.

Domáci boli papierovým favoritom stretnutia a po prvom polčase to stále pre Hoffenheim nevyzeralo až tak zle. Zverenci trénera Alfreda Schreudera síce prehrávali 0:1, no v nadstavenom čase prvého polčasu bol vylúčený záložník Bote Baku. To značilo, že druhý polčas prinesie kanonádu domáceho celku, no stal sa presný opak.

Hneď v 52. minúte si totiž český futbalista Pavel Kadeřábek strelil vlastný gól, čo bola len štipka toho, čo si domáci v zápase ešte prežili. O desať minút neskôr totiž bolo už 0:3. Chorvátsky útočník Andrej Kramarič sa síce postaral o zníženie z pohľadu domácich, no to prišlo neskoro a stále to nebolo všetko. V nadstavenom čase druhého polčasu sa Mainz presadil ešte dvakrát a napriek tomu, že zápas dohrával v oslabení, svojho súpera doslova zničil.

Víťazstvo 5:1 je najlepším výsledkom tohto tímu v prebiehajúcej sezóne a je to len štvrtá výhra z dvanástich zápasov. Zvyšných osem Mainz prehral a medzi výsledkami sa nájdu aj kanonády 1:6 proti Bayernu, či 0:8 na pôde Lipska. Prekvapivá výhra tak určite družinu okolo trénera Achima Beierlorzera poteší.