Články - 01.12.2019 09:40

Hradecký vychytal Bayern s jedným zdravým okom

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Goal.com

Futbal prináša rôzne príbehy. Jeden z nich sa odohral aj vo včerajšom zápase nemeckej Bundesligy. Bayern Mníchov v ňom hostil Bayer Leverkusen a všetko nasvedčovalo tomu, že to bude ďalšie víťazstvo domácich Bavorov. Proti však bol Lukáš Hradecký. Gólman reprezentujúci Fínsko má korene aj na Slovensku a už druhú sezónu je brankárskou jednotkou “farmaceutov”.

Skóre zápasu otvoril už v desiatej minúte ďalší hráč spätý so Slovenskom. Jamajský krídelník Leon Bailey v minulosti pôsobil v trenčianskom AS, no teraz sa o mladého talentovaného futbalistu bijú najväčšie veľkokluby. V 34. minúte síce vyrovnal domáci Thomas Müller, no vzápätí sa po druhýkrát presadil Bailey a tak išli hráči oboch tímov do kabín za stavu 2:1 pre hosťujúci Leverkusen.

Na tom by však nič zvláštne nebolo, veď podobných zápasov sa už odohralo mnoho. Špecializovaný portál goal.com ale po tomto dueli ponúkol vyjadrenia viacerých hráčov vrátane gólmana Hradeckého. Ten priznal, že mu v prvom polčase vypadla kontaktná šošovka a musel ho tak dochytať len s jedným zdravým okom: „Stratil som šošovku v prvom polčase a len ťažko som niečo videl. Stalo sa to zhruba dvadsať minút pred koncom polčasu, tak som sa pokúšal hrať proti Bayernu s jedným okom,” potvrdil gólman v pozápasovom rozhovore pre Sky Sports.

Hradecký napokon zápas dochytal a so svojim tímom vybojoval v Allianz aréne cenné víťazstvo 2:1. V tabuľke sa Leverkusen minimálne dodnes posunul na siedme miesto, kým Bayern figuruje na štvrtej priečke s dvojbodovým náskokom pred “farmaceutmi”.