Články - 03.12.2019 11:44

Sú dni Sancha v Dortmunde zrátané?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Keď Borussia Dortmund v lete 2017 kupovala vtedy ešte len 17-ročného Jadona Sancha, zrejme netušila, že už o dva roky z jeho bude jeden z najžiadanejších hráčov v Európe. V prebiehajúcej sezóne totiž má na svojom konte už päť gólov a šesť asistencii, no ani to nemusí stačiť k tomu, aby v Dortmunde zotrval. Objavili sa totiž špekulácie o jeho nezhodách so švajčiarskym koučom Lucienom Favrem, ktoré by mohli znamenať koniec minimálne jedného z tejto dvojice v tíme “žlto-čiernych”.

Anglický supertalent si pri jedním z reprezentačných zrazov zavaril práve vo vlastnom klube. Na tréning Borussie totiž prišiel neskôr a tak údajne dostal pokutu 100-tisíc eur. Okrem toho v tom čase nenastúpil v dôležitom zápase proti Borussii Mönchengladbach. Sancho navyše nebol v základnej zostave trénera Dortmundu v poslednom dueli Ligy majstrov, ktorý napokon Borussia prehrala. Angličan nastúpil až na druhý polčas a v 77. minúte korigoval na konečných 1:3.

Okamžite sa tak vynorili špekulácie o Sanchovom konci v Nemecku a prestupe do iného svetového veľkoklubu. Na pretrase však v posledných dňoch bol aj samotný Lucien Favre a to kvôli nie príliš uspokojivým výsledkom Dortmundu. Dočkáme sa teda ďalšieho futbalového megaprestupu, alebo si bude baliť kufre tréner?

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora