Články - 04.12.2019 15:55

Nádherný gól útočníka FC Porto. Bude z neho nový ašpirant na cenu Ferenca Puskása?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Môže z toho byť gól sezóny v portugalskej súťaži, no tiež cena Ferenca Puskása za najkrajší gól roka. Kapverdský útočník vo farbách FC Porto Zé Luis sa v pondelkovej dohrávke 12. kola blysol exportným presným zásahom. Do hry síce vstúpil až v 37. minúte zápasu a aj to vinou zranenia Vincenta Aboubakara, no to nič nezmenilo na tom, že mal 28-ročný futbalista veľké chúťky.

V 76. minúte ho totiž mimoriadne presným centrom našiel krajný obranca Alex Telles. Útočník Porta si loptu dokázal na hrudi spracovať a okamžite sa pustil do ekvilibristického zakončenia. Neboli to tradičné “nožničky”, ktoré patria k svetlým momentom futbalu, Zé Luis totiž vyhodil do vzduchu obe nohy a chrbtom k bráne nedal šancu gólmanovi Pacosu Ferreira.

Domáci zápas zvládli a vyhrali ho 2:0. V tabuľke portugalskej ligy však naďalej zostávajú na druhom mieste s dvojbodovou stratou na vedúcu Benficu. Prekvapením doterajšieho priebehu súťaže je Famalicao, ktoré okupuje tretie miesto, avšak už s vyšším a to sedembodovým mankom práve na FC Porto.