Články - 06.12.2019 17:33

Hakim Ziyech v tejto sezóne vypracoval už takmer 30 gólov!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Ako je možné vytvoriť od začiatku sezóny do dnešného dňa takmer 30 gólov? Odpoveď na túto otázku pozná marocký ofenzívny stredopoliar vo farbách Ajaxu Amsterdam Hakim Ziyech. Ten v doterajšom priebehu futbalovej sezóny zaznamenal osem presných zásahov a k ním pridal aj dvadsať gólových prihrávok.

Celú profesionálnu kariéru strávil v Holandsku a už štvrtú sezónu teší fanúšikov Ajaxu Amsterdam. Skvelé výkony však podával už predtým, keď hrával za Twente Enschede, či Heerenveen. V minulej sezóne patril k ústredným postavám mimoriadneho úspechu holandského tímu v Lige Majstrov a k najlepším hráčom patrí aj teraz. Holandskú Eredivisie si podmanil jedenástimi úspešnými asistenciami, čo ale nie je najviac v tejto súťaži. Ziyechov spoluhráč Dušan Tadič totiž zaznamenal ešte o jednu gólovú prihrávku viac a tak sa kluboví spoluhráči štatisticky navzájom doťahujú.

Nejde však o nový objav na futbalovej scéne. Ziyech je stabilným členom základnej zostavy Ajaxu, no napriek tomu si ho doposiaľ nevyhliadol žiaden z väčších európskych gigantov. 26-ročný ofenzívny záložník má stále pred sebou veľkú budúcnosť. V Holandsku dokonale futbalovo dozrel a dostal dostatok priestoru na to, aby ukázal, čo v ňom drieme. Až budúcnosť ukáže, či sa napokon Maročan bude z krajiny tulipánov sťahovať, alebo sa zaradí k legendám amsterdamského klubu. Potenciál na to jednoznačne má.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora