Články - 24.12.2019 12:22

Má 21 rokov a na konte viac ako sto gólov. Preberie Mbappé žezlo po Messim a Ronaldovi?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Francúzsky futbalový reprezentant a útočník Parížu Saint-Germain Kylian Mbappé sa môže popýšiť skvelou štatistikou. Len pred pár dňami oslávil svoje 21. narodeniny, no napriek tomu už má na svojom konte viac ako sto presných zásahov. Toľko ich ani zďaleka v jeho veku nemali aj takí hráči ako Lionel Messi či Cristiano Ronaldo. Zdá sa teda, že francúzsky mladík má pred sebou mimoriadne sľubnú budúcnosť.

V prebiehajúcej sezóne najvyššej francúzskej súťaže dal už jedenásť gólov a je tak druhým najlepším strelcom ligy. Skóroval navyše tiež v posledných siedmych súťažných zápasoch PSG, čo ho dostalo nad magickú hranicu sto presných zásahov. Pre porovnanie, v jeho veku mal Lionel Messi na konte 48 a Cristiano Ronaldo 27 gólov.

Mbappé bol, podobne ako aj v minulom roku, vyhlásený aj za francúzskeho futbalistu roka. Túto cenu mu udelil France Football a tak sa krajina galského kohúta nemusí o svoju budúcnosť obávať. Ak navyše k mladému zakončovateľovi pridáte Griezmanna, Pogbu či Girouda, môže z toho byť solídny ofenzívny karneval.

Futbal tiež bude potrebovať nové hviezdy v prípade, že by sa Messi s Ronaldom rozhodli ukončiť kariéru. Mbappé má výborne našliapnuté práve k tomu, aby po tejto hviezdnej dvojici raz pomyselné žezlo prebral.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora