Články - 04.01.2020 12:44

Koniec Neuerovej éry? Bayern angažoval talentovaného brankára

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Transfermarkt.com/Instagram/Youtube

Nemecký futbalový veľkoklub Bayern Mníchov dnes potvrdil angažovanie talentovaného gólmana Alexandra Nübela. Ten momentálne pôsobí v konkurenčnom Schalke 04, kde aj dochytá sezónu 2019/20. Následne sa presťahuje do Mníchova, kde sa pokúsi vytlačiť z pozície brankárskej jednotky dlhoročnú stálicu Manuela Neuera.

V čase, kedy Nübel do Bayernu príde totiž Neuer bude mať 34 rokov. Pre brankára to nemusí byť veľký problém, no nová mladá krv často zamieša karty. Skúsený gólman tak bude musieť podávať naďalej excelentné výkony, aby o svoje miesto v základnej zostave Bavorov neprišiel. Veď práve Neuer prichádzal do Bayernu v lete 2011 zo Schalke a vydobil si miesto stabilnej jednotky. O čosi podobné sa teraz pokúsi zlepšujúci sa Nübel.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

ℹ️ #FCBayern have signed Alexander Nübel for the 2020/21 season.

Príspevok, ktorý zdieľa FC Bayern München (@fcbayern),

Ten síce do konca januára nemôže zasiahnuť do hry po tom ako škaredo fauloval útočiaceho hráča Frankfurtu Mijata Gačinoviča, no následne už sezónu môže dochytať. Do Schalke prišiel v lete 2015 z Paderbornu za 600-tisíc eur. Vtedy zrejme netušil, že o päť rokov neskôr bude obliekať dres mníchovského veľkoklubu. Talentovaný 23-ročný brankár s najväčšou pravdepodobnosťou vyrieši Bayernu brankársku otázku na pár rokov dopredu, čoho by sa mohol obávať práve Neuer.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora