Články - 19.01.2020 12:22

Hetrik za 20 minút! Talentovaný mladík potvrdil svoju extratriedu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Talentovaný nórsky zakončovateľ Erling Braut Haaland počas zimného prestupového obdobia opustil rakúsky Salzburg a podpísal kontrakt s Borussiou Dortmund. Svoju premiéru v novom klube absolvoval vo včerajšom dueli osemnásteho kola nemeckej Bundesligy. To, čo mladík predviedol v druhom polčase sa nevidí len tak často.

Zápas na pôde Augsburgu odštartoval 19-ročný futbalista na lavičke náhradníkov. Dortmund prehral úvodné dejstvo 0:1 a aby toho nebolo málo, v 55. minúte stretnutia prehrával už 1:3. Vtedy však prišla chvíľa talentovaného útočníka. O minútu neskôr totiž naskočil na hraciu plochu, keď vystriedal obrancu Lukasza Piszczeka a na úvodný gól v Bundeslige mu stačilo 183 sekúnd. V 59. minúte teda po prihrávke Jadona Sancha znižoval na 2:3 z pohľadu Borussie.

To však ani zďaleka nebolo všetko. V 70. minúte totiž vypracoval Haalandovi druhý gól v zápase Thorgan Hazard a nórsky supertalent tak poslal svoj tím do vedenia. Ešte pred ním sa presadil Jadon Sancho, ktorý vyrovnával na 3:3. Razom tak Dortmund mal zápas vo svojich rukách a to ešte prišla 79. minúta. Haaland sa prepracoval až do šestnástky a po tretíkrát v stretnutí prekonal českého brankára Tomáša Koubka. Borussia tak zvíťazila na pôde Augsburgu 5:3 a v tabuľke Bundesligy je po neúplnom osemnástom kole štvrtá.