Články - 22.01.2020 19:19

Hviezdy Manchestru City do MLS?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Transfermarkt.com

Už o pár týždňov odštartuje nová sezóna americkej MLS a v nej sa predstaví aj novovzniknutý klub, za ktorým stojí bývalý futbalista David Beckham. Dlhoročný anglický reprezentant by do tímu rád získal aj niekoľko známych mien. Momentálne je na pretrase dvojica z Manchestru City. Na Floridu by sa mali sťahovať David Silva a Sergio Agüero.

Španiesky ofenzívny univerzál už pred aktuálnou sezónou ohlásil svoj koniec v drese "Citizens" a tak sa jeho príchod do zámoria javí pomerne reálne. V lete navyše 34-ročnému futbalistovi vyprší zmluva, čo by znamenalo, že by nováčika MLS posilnil zadarmo. Na konci sezóny 2019/20 ukončí svoje pôsobenie v Anglicku, kde fanúšikov baví futbalom už takmer desať rokov. Beckhamov klub by prípadne síce posilnil až počas novej sezóny, no hráč jeho kalibru by nemal mať problém s akoukoľvek aklimatizáciou či zaradením sa medzi nových spoluhráčov.

Do Interu Miami by spoločne so Silvom mohol prísť aj kanonier Manchestru City Sergio Agüero. Ten síce stále strieľa veľké množstvo gólov, no na pozíciu hrotového útočníka sa v anglickom veľkoklube tlačí talentovaný Brazílčan Gabriel Jesus. V prípade 31-ročného kanoniera už zrejme prestup nebude taký jednoduchý. Agüero totiž má stále platnú zmluvu a tá vyprší až v lete budúceho roka. Argentínčanova hodnota je podľa špecializovaného portálu Transfermarkt.com 65-miliónov eur a nedá sa očakávať, že "Citizens" nechajú svojho strelca len tak odísť.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora