Články - 27.01.2020 21:11

Obchoduje s hráčmi najlepšie Borussia Dortmund?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Transfermarkt.com

Jeden z najlepších nemeckých futbalových klubov Borussia Dortmund aktuálne prežíva pomerne vydarené obdobie. V tabuľke sa síce nachádza na štvrtom mieste v tabuľke, no momentálne sa raduje najmä zo zisku novej posily. Talentovaný nórsky útočník Erling Haaland totiž strelil v úvodných dvoch stretnutiach päť gólov a má pred sebou mimoriadne svetlú budúcnosť. Nie je však jediným klenotom, ktorý vo Vestfálsku kedy hral.

Práve Dortmund totiž patrí medzi tímy, ktoré naozaj vedia obchodovať s hráčmi. Za osmičku svetových hráčov zaplatil len niečo málo cez 80 miliónov eur, no zisk pri predaji väčšiny z nich bol viac ako dvestomiliónový. Erling Haaland, Marco Reus, Ousmane Dembélé, Pierre-Emerick Aubameyang, Jadon Sancho, Ilkay Gündogan, Robert Lewandowski a Christian Pulisic patria medzi spomínaných futbalistov, ktorí ohúrili zástupcov BVB. Traja hráči z tohto zoznamu navyše stále v klube pôsobia a pokojne by tak mohli zisk ešte o niekoľko desiatok miliónov navýšiť.

Zdroj: Transfermarkt.com

Najviac Borussia zinkasovala za transfer Dembélého do Barcelony, ktorý stál katalánsky klub viac ako 120 miliónov eur. Pri príchode do Nemecka pri tom Dortmund poslal na účet francúzskeho Rennes len 15 miliónov, čo opäť len potvrdilo výnimočnosť obchodovania s hráčmi. Paradoxne najdrahším futbalistom zo spomínaného zoznamu bola vychádzajúca nórska hviezda Erling Haaland. Talentovaný zakončovateľ však môže v budúcnosti poriadne naplniť bankový účet svojho terajšieho zamestnávateľa. Ak totiž bude pokračovať v aktuálnych výkonoch, dá sa očakávať, že jeho cena bude rapídne stúpať a s ňou tiež počet záujemcov o služby 19-ročnej nádeje.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora