Články - 11.02.2020 22:09

Nechcete nám dať gól? Dáme si ho sami

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Poriadnu defenzívnu tragikomédiu sa podarilo v najvyššej futbalovej francúzskej súťaži vykúzliť hráčom Lyonu. Tí v atraktívnom zápase 24. kola Ligue 1 čelili Parížu St-Germain, no cestu za okrúhlym dvadsiatym ligovým víťazstvom v tejto sezóne mu príliš neskomplikovali. Dôvodom bola najmä priepustná defenzíva, ktorá inkasovala až štyrikrát, domácich Parížanov pustila k šestnástim streleckým pokusom a aby toho nebolo málo, v 47. minúte posunula súpera do trojgólového vedenia úsmevným vlastným gólom.

Pri krídelných výpadoch domáceho mužstva Lyon v zadných radoch priam horel a "korunku" v ironickom zmysle slova tomu dal v 47. minúte Fernando Marçal. Prsty v tom, okrem neho, mal aj Thiago Mendes. Táto dvojica pôsobila, akoby útočiacemu Julianovi Draxlerovi chcela gól dopriať a keď dvakrát ponuku odmietol, tridsaťročný Brazílčan to spravil namiesto neho. Pri rýchlom výpade najprv Draxler pokazil finálnu prihrávku, no Mendes mu obrovskou chybou loptu ponúkol naspäť na reparát. Ani druhý pass nemeckému reprezentantovi nevyšiel, smeroval na Marçala, no ten sa vžil do pozície zakončovateľa a nekompromisne "zavesil".

Deväť minút po tomto góle bol obranca Marçal vystriedaný a zmeny v zostave mali na výkon hostí pozitívny vplyv. Trojgólové manko dokázali znížiť na rozdiel jediného gólu, no spokojnosť s tým nevydržala. Edinson Cavani v 80. minúte strelil gól na konečných 4:2. Na trávnik pritom prišiel v rámci striedania len štyri minúty predtým. Stále sa pritom len pomaly vracia do akcie po problémoch s trieslami, ktoré ho na čas vyradili zo zápasového diania. Dokázal však, že je forwardom, s ktorým treba počítať. Parížania majú na čele už 12-bodový náskok pred Marseille.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora