Články - 14.02.2020 16:04

Verný celoživotný fanúšik odkázal dedičstvo Bohemke

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Málo vídaný príbeh vernosti a celoživotnej oddanosti fanúšika evidujú v susednom Česku. Vo veku 71 rokov prehral boj so zákernou chorobou Jan Houdek, fanúšik pražského Bohemians, ktorý prežil pri tomto mužstve mnohé veľmi pekné chvíle. Práve táto partia bola poslednou, na ktorú myslel počas svojej pozemskej púte a odkázal jej svoj nadobudnutý majetok.

"Chcel by som ho spoznať a poďakovať mu. Žiaľ, osud to nechcel a neumožnil nám to. To najmenej, čo teraz preňho môžeme spraviť, je postarať sa o jeho poslednú cestu a dôstojne sa s ním rozlúčiť. Je to neuveriteľný príbeh vernosti, lásky a oddanosti klubu," cituje slová riaditeľa Bohemians 1905 Dariusza Jakubowicza. Súčasťou štedrého príspevku v prepočte asi v hodnote 282 tisíc eur, bola aj fotografia na tribúne z prvého zápasu "klokanov" potom, ako prešli mimoriadne ťažkým obdobím, vzkriesili sa a vrátili sa do najvyššej súťaže.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Bohemians Praha 1905 (@bohemians_praha_1905),

Momentálne sa zeleno-biely klub z hlavného mesta nachádza na trinástom mieste šetnásťčlennej tabuľky českej najvyššej súťaže a z týchto pozícií vyrazí do boja po zimnej prestávke. Kým oddaný fanúšik Jan vládal, jeseň ešte absolvoval na tribúne svojho milovaného klubu. Očakáva sa, že počas nedeľného domáceho pražského derby proti Slavii, ostane na jeho počesť jedno z miest voľné.


Ako množstvo európskych klubov, aj Bohemians absolvoval zimné sústredenie v Turecku

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora