Články - 20.02.2020 18:49

Napriek debaklu môžu postúpiť. FIFA rieši sporný výsledok

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Medzinárodná futbalová federácia len nedávno ukončila svoju misiu na africkom kontinente, kde sa jej nepáčili viaceré praktiky jednotlivých zväzov aj samotnej CAF. Sotva stihla prísť s výsledkami, pozornosť už obracia do Ázie. Tam ju v negatívnom zmysle zaujala reprezentácia Mjanmarska, ktorá v kvalifikácii MS 2022 predvádza podozrivo nevyrovnané výkony.

Kvalifikačnú skupinu F tvorí okrem zverencov nemeckého trénera Antoina Heya aj Japonsko, Kirgizsko, Tadžikistan a Mongolsko. Mjanmarský tím začal tromi prehrami. Po nečakanom zakopnutí v Mongolsku výsledkom 0:1 a očakávanejšej prehre 0:2 s Japonskom zarezonoval najmä debakel 0:7 s Kirgizskom. Výber zo strednej Ázie vo svetovom renkingu uzatvára prvú stovku, jeho súper je na 136. mieste, no až taký výrazný rozdiel nemal byť cítiť. V nedávnej histórii síce bol tento tím schopný natrápiť aj Japonsko či Kórejskú republiku, avšak podľahol Mongolom, Tadžikistanu.

Po tomto debakli sa Mjanmarsko, ako zázrakom, prebralo. Ďalšie tri kvalifikačné zápasy dotiahlo do víťazného konca a tri kolá pred koncom je stále reálne v hre o postup do ďalšej fázy bojov o šampionát v Katare. Tam sa prebojuje dvanásť najlepších mužstiev kontinentu a na samotný vrchol sezóny sú pripravené štyri miestenky pre ázijských kvalifikantov plus jedna cez interkonfederačné play-off.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora