Články - 23.02.2020 13:43

Fanúšik Frankfurtu narušil minútu ticha, vzbúril sa voči nemu štadión

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Vo štvrtok Nemeckom otriasla streľba pred dvoma barmi v mestečku Hanau, ktorú neprežilo jedenásť ľudí. Incident mal mať na svedomí útočník s krajne pravicovými a extrémistickými názormi, ktorý si takýmto spôsobom kompenzoval vlastné problémy. Všetko sa odohralo len 30 kilometrov od Frankfurtu nad Mohanom, ktorý v ten večer hral zápas Európskej ligy.

Pred úvodným výkopom stretnutia s Red Bullom Salzburg si fanúšikovia uctili obete minútou ticha, no našiel sa hlupák, ktorý ju prerušil nemiestnymi pokrikmi, hraničiacimi s extrémizmom. Reakciou 48-tisícovej Commerzbank-Areny bol mohutný piskot na jeho adresu, ktorý sa následne zmenil na pokrik "preč s nacistami".

Nemecko patrí medzi európske krajiny, ktoré sa potýkajú s množiacimi sa extrémistickými názormi. V parlamentných voľbách v roku 2017 dostala tamojšia pravicová Alternatíva pre Nemecko 94 mandátov a stala sa treťou najsilnejšou v sneme. Po streľbe v Hanau sa pozornosť obrátila aj na ňu a Sociálnodemokratická strana, druhá najsilnejšia, dokonca vyzvala na jej sledovanie prostredníctvom vnútroštátnej tajnej služby.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora