Články - 24.02.2020 08:41

Takto Boženík fanúšikov nazbiera rýchlo. Rozhodol už dva zápasy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Pre útočníka je dôležité, aby sa po príchode do nového klubu začal čím skôr uvádzať presnými zásahmi. Napriek mnohých skeptikom, Róbert Boženík túto úlohu vo farbách Feyenoordu zvláda perfektne. 141 ligových minút v Eredivisie zúžitkoval na dva zásahy, dokonca oba mali prívlastok víťazný. Plný bodový zisk svojmu novému zamestnávateľovi vystrelil proti Zwolle aj Fortune Sittard.

Hoci boli súperom rotterdamského klubu súperi balansujúci tesne nad zónou zostupu, poriadne sa natrápil. Sedemzápasová víťazná šnúra však trvá a s ňou aj naháňačka o miestenku do predkola Ligy majstrov. Boženíkov debut pritom prišiel na začiatku februára proti Emmenu, kde odohral len osem minút. O dva týždne neskôr naskočil na druhý polčas súboja proti Zwolle. Feyenoord prehrával 0:2 aj 2:3, ale práve žilinský odchovanec dve minúty pred koncom spečatil obrat. To ho dostalo do základnej zostavy pre stretnutie so Sittardom a v 71. minúte zariadil víťazstvo aj v ňom.

"Som veľmi šťastný. Je to môj prvý gól za Feyenoord na domácom štadióne, pred našimi fanúšikmi," tešil sa v rozhovore dvadsaťročný strelec a zároveň vyzdvihol hru celého kolektívu: "Podali sme tímový výkon, všetci sme bojovali a nechali na ihrisku srdce," Hoci ho v absolútnom závere Dick Advocaat vystriedal, bola to najvyššia minutáž, ktorú doteraz v holandskej lige absolvoval. "Bol to pre mňa veľmi náročný zápas. Odkedy som prišiel do Feyenoordu, nehrával som celý zápas. Som na dne svojich síl, ale to asi každý v tíme. Teraz si užívam víťazstvo," dodal v rozhovore pre klubový kanál.