Články - 26.02.2020 14:02

Najhoršie zdržovanie hry histórie! Padli tri žlté karty

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Desať kôl pred koncom najvyššej juhoafrickej ligy prebieha intenzívny boj o majstrovský titul. Jeho súčasťou je Kaizer Chiefs, Orlando Pirates a Mamelodi Sundowns. Každá strata bodov môže byť obrovskou komplikáciou a posledný menovaný celok sa rozhodol, že pre udržanie vedenia 2:1 proti Bloem Celtic, celku zo stredu tabuľky, spraví čokoľvek. Uchýlil sa k šialenému zdržovaniu hry pri rozohrávke rohového kopu. Žltú kartu dostala hneď trojica futbalistov, avšak s blížiacim sa záverečným hvizdom ukrojili z časomiery tri minúty.

Podstata zdržovania bola veľmi jednoduchá. K rohovej zástavke sa postavil prvý z nich, dobrú chvíľu hľadel do šestnástky, no k centru sa neodhodlal a rozhodol sa, že štandardku nebude rozohrávať on. Podobný postup následne zopakovali aj dvaja jeho spoluhráči. Hlavný rozhodca každému z nich postupne udelil žltú kartu, ale nič ako odobranie rohového kopu mu pravidlá nepovoľujú. Klub z Pretórie sa v každom prípade predviedol mimoriadne nešportovým spôsobom. Hovorí sa však, že účel svätí prostriedky a náskok už udržal.

Mamelodi Sundowns je v Juhoafrickej republike obhajcom majstrovského titulu a akýmsi fenoménom súčasnosti. Od roku 1997 nakopil už deväť ligových titulov. Za ostatné desaťročie boli štyri, no tento rok zaostáva za Kaizerom, ktorý má z minulosti na konte štyri trofeje.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora