Články - 26.02.2020 19:09

Zabudnutý talent Renato Sanches kritizuje spôsoby v Bayerne

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Európsky šampionát 2016 mu vyšiel perfektne a patril medzi najlepších hráčov portugalského výberu, ktorý dokráčal až k celkovému titulu. Po turnaji sa okolo osemnásťročného mladíka, vtedy patriaceho Benfice, začali motať svetové veľkokluby. Spomedzi Manchestru United, AC Milána či Chelsea to nakoniec "klaplo" v Bayerne Mníchov a mladučký záložník mal podľa mnohých odborníkov pred sebou veľkú budúcnosť. Nestalo sa tak a v nedávnom rozhovore pre denník L'Equipe priznal, že za to viní najmä vtedajšieho trénera.

Už v sezóne 2016/17 si v konkurencii Kimmicha, Vidala, Alonsa či Thiaga Alcántaru hľadal miesto v základe ťažko, nakopil sedemnásť ligových štartov, čo vzhľadom na tínedžerský vek a formát Bayernu nebolo zlé. V nasledujúcom roku bol poslaný na hosťovanie do Swansea City a po návrate sa početnosť jeho štartov za FCB nezvýšila. Napriek tomu záujem prejavil PSG a prestup bol pripravený. "Všetko bolo dohodnuté. Bol som v reštaurácii a agent Jorge Mendes mi povedal, že odchádzam do Paríža. Vrátil som sa domov a pobalil som si veci. Na ďalší deň mi Niko Kovač oznámil, že nikam nejdem," opísal nepríjemnú skúsenosť.

Na chorvátskeho kouča má Portugalčan zlé spomienky. Hoci mu zmaril odchod, miesto v zostave preňho nenašiel. To následne stálo Sanchesa aj miesto v reprezentácii. "Na tréningu som sa pritom vždy snažil a išiel naplno. Spoluhráč Niklas Süle mi dokonca povedal, že na tréningoch som bol vždy najlepší," povedal s dodatkom, že viacerí hráči mu medzi štyrmi očami povedali, že nechápu, prečo nedostáva viac priestoru v zápasoch. Počas troch rokoch v Mníchove si zahral v 35 bundesligových zápasoch, prevažne ako striedajúci hráč a až pred sezónou 2019/20 sa sťahoval.

Jeho novým pôsobiskom sa stalo OSC Lille. "Prísť sem bolo dobré rozhodnutie. Lille nie je malý klub. Chcem hrať a byť šťastný," opísal momentálne štvrtý tím Ligue 1, ktorý bol súčasťou tohtosezónnej skupinovej časti Champions League.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora