Články - 06.03.2020 15:43

Razia v dome Ikera Casillasa. Polícia riešila špinavé peniaze

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Portugalská polícia sa pustila do intenzívneho prešetrenia veľkých futbalových prestupov od roku 2015, pri ktorých mohli byť podpísané zmluvy podozrivým spôsobom a klub sa tak vyhol plateniu daní, prípadne pral špinavé peniaze. Vyšetrovaniu sa nevyhli ani najväčšie hviezdy, ktoré v portugalskom prostredí menili od tohto dátumu pôsobisko, napríklad brankár Iker Casillas. Ten sa v júli 2015 sťahoval z Madridu do Porta, pričom prvý raz vo svojej dlhej kariére opustil materský klub.

V stredu Casillasa v dome prekvapila policajná razia. Tá bola načasovaná pomerne nepríjemne, keďže sa 167násobný reprezentant chystá kandidovať na post šéfa španielskeho futbalu. "Transparentnosť je jedným z mojich princípov," reagoval prostredníctvom Twitteru s tým, že vyšetrovacím orgánom poskytol plnú spoluprácu. Zďaleka nebol jediným, koho takýmto nepríjemným spôsobom prekvapili. Celkovo bolo vykonaných až 76 domových prehliadok so zapojením takmer dvoch stoviek policajtov a stovky daňových inšpektorov.

Hoci detailov z vyšetrovania, prirodzene, známych veľa nie je, za ostatných päť rokov bolo evidovaných množstvo veľkých odchodov z portugalskej najvyššej súťaže. Za všetky možno spomenúť 130-miliónový transfer Joaa Félixa z Benficy do Atlética Madrid, prestup brankára Edersona z rovnakého lisabosnkého klubu do Manchestru City za 41 miliónov eur, odchod Alexa Sandra z Porta do Juventusu, Joaa Mária zo Sportingu do Interu Miláno alebo svojho času sledovaný presun Renata Sanchesa, ktorý Benficu vymenil za Bayern.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora