Články - 20.03.2020 22:49

Obávaní ultras Hajduku pomohli presťahovať vybavenie nemocnice

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalový život sa zastavil a s ním aj fanúšikovské jadrá po celom svete. Aspoň pokiaľ ide o návštevy štadiónov. Najstarší fanklub sveta, Torcida Split, sa pustila do dobrej veci vo svojej vlasti. Chorvátska vláda potrebovala po rozšírení koronavírusu pripraviť splitskú nemocnicu Križine plne pre potreby pacientov infikovaných touto chorobou. Všetko zariadenie, ktoré na túto konkrétnu liečbu neslúži, muselo byť preto presunuté do "vedľajšej" nemocnice Firule. Vyzvaní boli všetci občania, ktorí sú ochotní bez nároku na honorár pomôcť so sťahovaním. A práve vtedy sa v obávaných ultras prebrala lojalita k mestu a vlasti.

Podľa odhadov chorvátskej tlače, približne šesťdesiat členov ráno čakalo pred bránami nemocnice s ochrannými rúškami na tvárach a nasadenými gumenými rukavicami. Hneď po otvorení sa pustili do práce a náročné sťahovacie práce značne urýchlili.

Ponúkli tak jasný dôkaz toho, že hoci sa na štadiónoch občas správajú za hranicou pravidiel a vzbudzujú hrôzu, majú aj svoju ľudskú tvár a vedia vyhodnotiť, kedy ide šport bokom. Nestalo sa tak prvý raz. Keď v roku 2017 zasiahli Dalmáciu rozsiahle požiare, bola to opäť Torcida, ktorá stála v prvej línii dobrovoľných pomocníkov a asistovala, kde to bolo najviac potrebné.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa HNK Hajduk Split (@hnkhajduk),

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora