Články - 21.03.2020 22:08

Jediný hráč sveta, ktorý skóroval na piatich kontinentoch

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Na každom kontinente, na ktorom sa hrá futbal, dokázal Keisuke Honda skórovať. Hviezdny japonský reprezentant sa do povedomia verejnosti najvýraznejšie dostal pôsobením v AC Miláne, no okrem Európy dokázal na klubovej úrovni svoje kvality dokázať aj na ďalších štyroch kontinentoch. S profesionálnym futbalom začal v japonskom celku Nagoya Grampus, odkiaľ sa v roku 2008 presunul do holandského Venla. Z neho do CSKA Moskva, následne do AC Milána a v lete 2017 mu začal štatistiky rozširovať ďalší kontinent - Severná Amerika. Z Pachucy sa po roku presťahoval do austrálskeho Melbourne, odtiaľ nakrátko do holandského Vitesse a na konci zimného prestupového obdobia 2020 sa upísal brazílskemu Botafogu. V zozname chýba Afrika, no tam strelil súťažné góly na MS 2010 za reprezentačný tím.

33-ročný záložník si strelecké konto najviac zveľadil v Európe, kde mu to v súčte padlo 65krát. Oveľa chudobnejšie vyznieva jeho mexická anabáza, avšak tam pobudol len rok a v sezóne 2017/18 sa radil medzi najlepších strelcov tamojšej najvyššej súťaže. Futbalovú radosť rozdával aj v Melbourne, kde strelil osem súťažných gólov v 24 vystúpeniach a následne sa odhodlal okúsiť aj svojrázny juhoamerický futbal. Liga sa síce má v Brazílii rozbehnúť až na začiatku mája, no kluby sú súčasťou aj rôznych regionálnych "šampionátov". Botafogo tak už súťažné duely zbiera a Honda prispel k remíze 1:1 s Bangu Atlético Clube premenenou penaltou.

Klubový gól tak po Ázii, Európe, Severnej Amerike a Austrálii pridal aj v Južnej Amerike a k úplnosti mu chýba už len Afrika. Aj tam však dokázal sieť rozvlniť, a to hneď dvakrát. Na MS 2010 v Juhoafrickej republike postúpili Japonci do osemfinále a Keisuke Honda sa zapísal medzi strelcov proti Kamerunu aj Dánsku. Šlo o dôležité zásahy, pretože práve týchto súperov za sebou ázijský zástupca udržal v základnej skupine na nepostupovom treťom respektíve štvrtom mieste. Či sa na sklonku kariéry odhodlá vyskúšať si aj niektorú z tamojších líg a pridá gól aj tam, je zatiaľ otázkou. Faktom však je, že súťažným gólom na šiestich kontinentoch sa momentálne nemôže popýšiť žiaden iný futbalista.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Transfermarkt (@transfermarkt_official),

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora