Články - 01.04.2020 11:33

Negatívny Mak ušiel z Turecka za rodinou

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenský futbalový krídelník Róbert Mak sa po predčasnom ukončení spolupráce s tureckým Konyasporom vrátil do vlasti a momentálne sa nachádza v povinnej 14-dňovej karanténe. 

V "krajine polmesiaca" pôsobil iba niekoľko týždňov po tom, ako dal v závere zimného prestupového obdobia "zbohom" v ruskom Zenite Petrohrad. V sobotu sa dohodol na rozviazaní platného kontraktu a v nedeľu už cestoval na Slovensko.

"Chcel som odísť už skôr ako v nedeľu. V klube nám však povedali, že nám v piatok alebo v sobotu budú robiť testy na koronavírus, tak som zostal. Predsa len, nechcel som ohroziť rodinu. Nakoniec nám ich spravili v sobotu a mal som ich negatívne," uviedol 29-ročný Bratislavčan pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Všetko stihol doslova v "hodine dvanástej", keďže dostal echo, že v Turecku plánujú zatvoriť všetky letiská a keď neodíde v nedeľu, bude mať problém. "Našťastie sa mi to všetko podarilo a som rád, že som doma," dodal.

Mak sa pôvodne chcel s Turkami dohodnúť, aby počas "koronakrízy" mohol pobudnúť na Slovensku, v klube to však nevedeli pochopiť. "Ja som zmluvu ukončiť nechcel. Chcel som len, aby mi umožnili byť počas tohto obdobia pandémie doma s rodinou a oni to nevedeli pochopiť. Ich odpoveď bola, že domov môžem ísť jedine vtedy, keď zruším zmluvu. Tak som sa rozhodol ju zrušiť a už sa tam nevrátiť. Futbal je v mojom živote dôležitý, ale rodina a deti sú pre mňa nadovšetko a teda som s koncom v Konyaspore neváhal," priblížil okolnosti spojené s ukončením angažmánu.

Napriek absencii klubovej príslušnosti sa domnieva, že na tom bude podobne ako ostatní futbalisti a v súčasnej situácii veľa nestratí. "Samozrejme, že sa budem snažiť čo najskôr si nájsť klub, aby som bol opäť šťastný. Podstatné je však to, aby sa všetky krajiny a ľudstvo dostali z tejto pandémie a my sme sa mohli opäť vrátiť na ihriská," poznamenal Mak, ktorý nepovažuje za reálne odohranie baráže o budúcoročné ME proti Írom v júnovom asociačnom termíne. "Keď sa pozrieme, ako veľmi je Európa nakazená, tak v júni ešte s koronavírusom nebudeme vysporiadaní. Bodaj by tak bolo, ale nevidím to ružovo," zakončil účastník ME 2016 vo Francúzsku.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora