Články - 10.04.2020 14:06

Nedramatizujte! Odkazuje Ibrahimovič trénujúc s Hammarby

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Väčšina futbalového sveta sa skrýva a len niekoľko klubov organizuje tréningy v menších skupinách. V takom Švédsku sú však opatrenia v súvislosti s koronavírusom miernejšie a Hammarby IF po dvojtýždňovej prestávke futbalistov pozval na dobrovoľnú spoločnú prípravu. Účasť bola hojná a poctil ho aj Zlatan Ibrahimovic. Ten je na papieri hráčom AC Milána, no počas pandémie pricestoval do vlasti a klub zo Štokholmu oslovil, či by sa nemohol v kondícii udržiavať s ním.

V novembri pritom hviezdny útočník oznámil, že do Hammarby IF vstupuje ako investor, čím si na smrť znepriatelil fanúšikov Malmö, svojho materského klubu. Špekulácie o tom, že by sa na sklonku kariéry mohol vrátiť do vlasti, tak razom viac nahrávajú zeleno-bielemu celku, s ktorým si buduje vzťah. Z jeho účasti v príprave je nadšený aj prezident klubu Richard von Yxkull, no so Zlatanom sa zhodujú v jednom: netreba to zdramatizovať, ide len o obojstranné spestrenie programu a myslieť treba na Švédovu platnú zmluvu v AC Miláne.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hammarby Fotboll (@hammarbyfotboll),

Do farieb Rossoneri sa vrátil po ôsmich rokoch a pred prerušením súťaže tam stihol odohrať osem ligových duelov s tromi vsietenými gólmi. Serie A má pauzovať minimálne do 13. apríla a čím je tento dátum bližšie, tým je pravdepodobnejšie, že sa opätovný štart odloží. UEFA pritom zastáva postoj, že by mali byť všetky európske ligy obnovené zároveň. Švédi však už budúci týždeň hodlajú trénovať spoločne a budú pripravení, do akcie sa pomaly vracajú aj Nemci. Nemecko je pritom po USA, Taliansku a Španielsku krajinou so štvrtým najvyšším počtom potvrdených prípadov ochorenia Covid-19.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora