Články - 11.04.2020 09:27

My sa tu nudíme, v Bielorusku padajú takéto góly

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Fanúšik si aj povie, že nie je natoľko zúfalý, aby sledoval bieloruskú futbalovú ligu, no jedným okom sa občas dianie na tamojších trávnikoch oplatí skontrolovať. Bieloruská futbalová federácia na svojom youtube kanále pravidelne zverejňuje zostrihy odohraných zápasov a popri nich aj najkrajšie góly či zákroky kola.

Nejde o ligu, ktorá by práve ohurovala kvalitou a radila by sa medzi svetovú špičku, ale s vedomím, že sa inde nič nedeje, ide o pekné momenty. Gólom uplynulého týždňa sa prezentoval Jevgenij Klopotskij, 26-ročný obranca Vitebska. Ten trafil pekný priamy kop do siete Smoleviči a šlo o jedinú zmenu skóre v danom súboji.

Doterajšie tri kolá zatiaľ prekvapivo najlepšie vychádzajú mužstvu Energetik-BGU Minsk, ktorý pred rokom kotvil na dvanástom mieste šestnásťčlennej konkurencie a v spodnej polovici tabuľky sa s ním počítalo aj tento raz. Očakávaní favoriti ako BATE Borisov, Dynamo Brest, Dinamo Minsk či Šachťor Soligorsk sa zatiaľ trápia. Najlepšie z nich si zatiaľ vedie posledný menovaný, ktorý získal štyri body v troch kolách.

Na priebehu ligy sa rozhodne podpisujú aj okolnosti. Hoci si to bieloruská vláda nechce priznať, koronavírus v krajine je a robí šarapatu. Fanúšikovia na to v rámci protestu reagujú nechodením na futbal a viaceré kluby s tradičnou niekoľkotisícovou kulisou si zvykajú na pár stoviek prítomných ľudí na tribúnach.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora