Články - 18.04.2020 21:26

Anketa tých, ktorí hrali s obomi: je lepší Ronaldo alebo Messi?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/The Sun

Večnú debatu o tom, či je lepším futbalistom Lionel Messi alebo Cristiano Ronaldo, sa pokúsil britský denník The Sun pozdvihnúť na anketu hráčov, ktorí sú skutočne povolaní túto dvojicu porovnávať. Na hráčov, ovenčených individuálnymi aj tímovými oceneniami, sa pýtal hneď dvanástich hviezdnych futbalistov, ktorí na klubovej alebo reprezentačnej úrovni boli spoluhráčmi Ronalda aj Messiho.

Medzi oslovenými bol napríklad stredopoliar Deco, ktorý aktívnu kariéru ukončil v roku 2013, no predtým odohral 75 zápasov za portugalský národný tím a štyri sezóny trávil v Barcelone. "Je jasné, že Ronaldo aj Messi sú úžasní, už len preto, že nik nepredpokladal, že toľko rokov vydržia na takejto úrovni. Hráč, ktorý však zanechal najväčší dojem vo mne a bol najviac rozdielovým, bol Ronaldinho. To bol pre mňa najlepší futbalista, s akým som hral," prekvapil 42-ročný rodák z Brazílie.

Žiadosť o výber jedného z portugalsko-argentínskej dvojice pochopilo lepšie niekoľko ďalších hráčov. Angel Di Maria je reprezentačným spoluhráčom Messiho a nejaký čas pobudol aj po Ronaldovom boku v Reale Madrid, kde napríklad v roku 2014 vyhrali Champions League. "Bolo splneným snom zahrať si s Rooneyom, Ibrahimovicom, Cristianom aj Leom, ale Messi je najlepší z tejto štvorice. Je najlepší na svete, a to bez akýchkoľvek pochýb. Ako dedko budem raz svoji vnúčatám rozprávať, ako som vyhral Ligu majstrov a pevne verím, že aj majstrovstvá sveta," poprial si krídelník PSG.

Švédska legenda Henrik Larsson si pamätá Messiho počiatky kariéry a bol aj pri tom, keď Ronaldo v Manchestri United nadobudol hviezdny formát. Jeho voľba je jasná: "Cristiano má smolu, že hrá presne v rovnakej ére, ako Messi. Je výborným hráčom, ale Messi je ešte lepší. Je ako z iného sveta a keď ho vidíte s loptou na kopačkách, neveríte, že by také veci dokázal hocikto iný." Nesúhlasí s ním bývalý argentínsky obranca Gabriel Heinze, ktorý odohral 83 zápasov za Manchester United: "Ak by som si mal do svojho tímu kúpiť jedného z nich, vybral by som si Ronalda. Myslím si, že po futbalovej stránke sa už nemôže zlepšiť, pretože už teraz má priam božské schopnosti,"

Heinze bol jediným opýtaným, ktorý si vybral Cristiana Ronalda. Dominovala "remíza", ktorú volil aj Paulo Dybala, Andre Gomes, Carlos Tévez či Gonzalo Higuain. Inak medzi priamymi odpoveďami jasne prevyšoval Lionel Messi, ku ktorému sa priklonila pätica hráčov. Okrem Deca a Larssona aj Gerard Piqué, Ezequiel Garay a Fernando Gago.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora