Články - 12.05.2020 14:31

Hral by aj zadarmo, potrebuje streliť ešte štyri góly

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Už niekoľko nocí pokojne nespáva francúzsky futbalový útočník Djibril Cissé. Ukončenie kariéry je pre športovca veľkým a náročným rozhodnutím, ktoré v minulosti už neraz bolo vzaté späť. V prípade tohto muža nešlo o nijak uponáhľaný počin. V roku 2015 sa vážne zranil a vzhľadom na svoj vek sa rozhodol, že pokračovanie už síliť nebude. Nakrátko to síce ešte vyskúšal vo Švajčiarsku a v Taliansku, no potom sa pobral na futbalový dôchodok. Teraz ho ťahá späť na trávniky jeden štatistický ukazovateľ, ktorý by mnohí považovali na bezvýznamný detail. V najvyššej francúzskej súťaži nastrieľal 96 gólov a veľmi ho dráždi, že to nestihol zaokrúhliť.

70krát sa dokázal presadiť ako hráč Auxere, 24 gólov pridal v drese Marseille a niečo málo doplnil za Bastiu. "Tá stovka ma doslova prenasleduje. Chýbajú mi k nej len štyri góly, čo ma neskutočne vytáča. Som tvrdohlavý a keď si niečo zaumienim, tak to aj dosiahnem. Som pripravený hrať bez nároku na odmenu a ochotnému klubu by som tak nebol na príťaž," povedal 38-ročný Francúz v najnovšom rozhovore. Sám pritom odhaduje, že by potreboval dva až tri mesiace času a trojciferné číslo by určite v jeho štatistikách zasvietilo.

Cissé si meno spravil aj pôsobením v anglickom Liverpoole, za ktorý odohral bezmála sto duelov. Ďalej nastupoval aj za Sunderland, Queens Park Rangers, Lazio Rím, Kuban Krasnodar a v rokoch 2009 až 2011 bol veľkou hviezdou Panathinaikosu Atény. Medzitým zbieral štarty aj vo francúzskej reprezentácii. Zúčastnil sa MS 2002, 2010 aj Pohára konfederácií 2003.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora