Články - 15.05.2020 14:13

Účastník Európskej ligy má vážny problém. Hrozí vyradenie z ligy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

LASK Linz kraľuje najvyššej rakúskej súťaži, navyše ju v aktuálnej sezóne reprezentoval aj v pohárovej Európe. V rámci Európskej ligy si zahral osemfinále proti Manchestru United, kde stihol zatiaľ odohrať len jeden súboj a teoreticky je tak stále v hre. Radosť z tohto úspechu môže veľmi rýchlo opadnúť. Celé mužstvo porušilo štátom vydaný zákaz spoločných tréningov a spoločne pobehovalo po trávniku skôr ako to bolo dovolené.

Stačila pritom len troška trpezlivosti a počkať do piatku. Celok z tretieho najväčšieho rakúskeho mesta svoju chybu priznáva a zároveň spustil ďalšiu kauzu. Na jeho štadióne mali byť údajne tajne nainštalované kamery a zábery z nich sa následne dostali do pošty miestnej Bundesligy. Prípad už prebrala pod svoju kontrolu špeciálna komisia, no podstata problému ostáva.

Linec trénoval skôr ako mu to bolo umožnené, všetkých jedenásť súperov z domácej súťaže jeho počínanie odsúdilo a požaduje prísny trest. Nejde totiž len o náskok jednej alebo dvoch tréningových jednotiek, ale najmä o veľkú nezodpovednosť, ktorá mohla oddialiť alebo zmariť plány na obnovenie programu na prelome mája a júna.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora