Články - 17.05.2020 14:42

Zadarmo na zápasy po Nemecku? Mladému staviteľovi to vychádza

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Prihlásil sa práve včas! Deň pred úvodným výkopom obnoveného programu nemeckej Bundesligy si mediálnu pozornosť získať 12-ročný chlapec Joe Bryant, ktorý poňal karanténne obdobie veľmi produktívne a kreatívne. Z množstva kociek lega, ktoré od útleho detstva kopil vo svojej detskej izbe, dokázal postaviť detailné modely nemeckých futbalových štadiónov z prvej a druhej najvyššej súťaže. Nejaký čas ho už evidujú aj samotné tímy, vďaka čomu absolvoval niekoľko zápasov vo VIP priestoroch rôznych mužstiev.

Súdiac podľa jeho príspevkov na Instagrame, práve najlojálnejším fanúšikom na svete nie je. Keď sa však dieťa môže stretnúť s najväčšími hviezdami Werderu Brémy, Mönchengladbachu či Schalke, ochotne si na seba dá dres či šál v týchto klubových farbách. K dnešnému dňu už má hotové modely štadiónov dvanástich tímov. Do výroby legoverzie 75-tisícovej Allianz Areny či 81-tisícového Signal Iduna Parku sa ešte nepustil, no v nápaditej forme už stihol stvárniť BayArenu, Veltins-Arenu, Olympijský štadión v Berlíne alebo norimberský Štadión Maxa Morlocka, domovský stánok druhého najúspešnejšieho klubu v histórii nemeckej ligy.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Joe Bryant (@awaydayjoe),

Joe je pritom z Veľkej Británie a človek by si myslel, že bude vzhliadať skôr k tamojším športoviskám. Viac mu však učarovali nemecké futbalové stánky a ich návštevy si užíva. Viaceré mestá už stihol navštíviť, niekoľko plánovaných výletov však pre Covid-19 musel na začiatku kalendárneho roka 2020 zrušiť. Pre úplnosť, postupne pod jeho rukami kocka po kocke vznikali štadióny Kolína, Mönchengladbachu, Schalke 04, Herthy, Werderu Brémy, Mainzu, Leverkusenu, Augsburgu, Freiburgu, Stuttgartu, Norimbergu a Bochumu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Joe Bryant (@awaydayjoe),

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora