Články - 18.05.2020 11:32

Provokatívny bozk v Herthe? Nie je to tak, ako to vyzerá!

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Reštart nemeckej futbalovej ligy prebehol pod vplyvom veľkého množstva čudných opatrení, ktoré sa veľkej obľube medzi fanúšikmi netešili. Zoznam bol dlhý od neprítomnosti fanúšikov, cez zákaz spoločného sedenia na lavičke náhradníkov, znížený počet podávačov lôpt až po zrušenie spoločného nástupu, pľúvania počas hry a zamedzenie spoločných osláv po strelenom góle. Ako najnedisciplinovanejší celok pri dodržiavaní týchto pravidiel sa zatiaľ javí Hertha Berlín. Salomon Kalou pred dvomi týždňami z jej šatne vyniesol videodôkaz o tom, ako sa na hygienické opatrenia v klube kašle a bol za to potrestaný suspendáciou. V prvom pokoronavírusovom kole proti Hoffenheimu tak nehral, no jeho spoluhráči svoju úlohu bezpečne zvládli.

Berlínsky tím vyhral na pôde tabuľkovo lepšie postaveného súpera 3:0 a viacerými spôsobmi dal najavo, že nejaké nariadenia súťaže ho z pokoja nevyvádzajú. Pred úvodným výkopom hráči bez rozpakov absolvovali všetky spoločné rituály a po strelených góloch sa objímali, akoby ani žiaden vírus nezúril. Ironickú korunku tomu ešte nasadil Dedryck Boyata, ktorý spoluhráča Marka Grujića vraj pobozkal. Ale ako sa vraví, nie je všetko také, ako to vyzerá. Boyata sa snažil svoje konanie vysvetliť. "Nešlo o oslavu gólu, nedával som Markovi bozk. Dával som mu do ucha inštrukcie o priamom kope. Ospravedlňujem sa, že som sa dotkol jeho tváre. Jednoznačne musíme byť v tejto situácii opatrní. Musíme si nájsť spôsob ako hrať a oslavovať."

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hertha BSC (@herthabsc),

Ale pravda je taká, že hráči Herthy v emóciach góly oslavovali asi až príliš.  "Viem, že sme momentálne pod drobnohľadom, ale nemyslím si, že robíme čosi zlé. Emócie k futbalu patria, v opačnom prípade by ani nemalo zmysel hrať," povedal tréner Bruno Labbadia, ktorého zverenci prežili náročné obdobie, po sérii nepresvedčivých výsledkov prišlo niekoľko konfliktov a tie viedli k predčasnému koncu trénera Klinsmanna, ktorý predtým stihol spraviť už niekoľko zásahov do kádra. "Na túto chvíľu sme čakali veľmi dlho a pre mňa osobne bolo mimoriadne ťažké po strelenom góle udržať emócie. Sme futbalisti s vášňou, nie roboti," povedal nemeckým médiám Vedad Ibišević.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora