Články - 18.05.2020 10:08

Španieli chvália Nemcov za rozbeh bundesligy. Sú priklad pre všekých

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita, huste.tv

Nemecko nech je príkladom pre celú futbalovú Európu! Šéf najvyššej španielskej súťaže Javier Tebas vyjadril veľkú radosť nad tým, že futbalová lopta sa počas minulého víkendu v Nemecku opäť vrátila na súťažné trávniky, aj keď zatiaľ bez fanúšikov na tribúnach.

"Gratulujem prezidentovi bundesligy a jeho ľuďom, že sa odhodlali k tomuto kroku. Odviedli dobrú robotu a som na nich hrdý. Sú príklad pre nás všetkých," uviedol Javier Tebas v rozhovore pre El Partidazo, cituje ho aj Marca.

Zároveň doplnil, že v Španielsku nemôžu uvažovať v intenciách blízkeho reštartu tak ako v Nemecku. Tebas priznal, že situáciu so šírením koronavírusu nemá pod kontrolou a musí sa riadiť inštrukciami zdravotníkov. "U nás to stále nie je ideálne. Rozhodnem sa až po tom, čo dostanem pokyn od zdravotníkov. Pracujeme na reštarte od 12. júna. Stále to však nie je isté, v hre je množstvo faktorov," pokračoval Tebas.

Momentálne sa futbalisti na Pyrenejskom polostrove posunuli k príprave vo väčších skupinách, ale stále bez plnohodnotných tréningových jednotiek. Tebas v tejto súvislosti stále nabáda hráčov k zodpovednosti. "Každá nová fáza uvoľňovania opatrení prináša väčšie riziko, preto musíme zostať opatrní a disciplinovaní. Pri správnom dodržiavaní bezpečnostných zásad je prakticky nemožné, aby došlo k nákaze počas tréningov," vyhlásil prezident La Ligy.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora