Články - 18.05.2020 17:26

Fanúšikovia Celticu zaplavili mesto nálepkami. Ich odkaz je jasný

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Škótska futbalová liga ešte mala pokračovať zápasmi troch kôl základnej časti a potom kompletným nadstavbovým programom v skupinách o titul aj o záchranu. Vedenie súťaže sa napriek tomu rozhodlo, že komplikovaný reštart plánovať nebude. Tabuľku vzalo v podobe, akú má momentálne a práve dnes oficiálne za šampióna vyhlásili futbalistov Celticu Glasgow. Tí mali luxusný trinásťbodový náskok a dianie by už s veľkou pravdepodobnosťou dotiahli do zlatého konca, ale matematicky sa to nestalo. To hnevá predovšetkým priaznivcov Rangers, ktorí však radi upozorňujú na to, že stále majú vo svojej vitríne o štyri trofeje viac a historická štatistika vyznieva 54:51.

Zeleno-bieli priaznivci na odpoveď nenechali dlho čakať a mesto oblepili provokatívnymi nálepkami s jasným a stručným odkazom "9 in a row". Pre Celtic ide o deviaty majstrovský titul v rade a zlatý nebol naposledy v konečnom súčte sezóny 2010/11. Najhustejší výskyt provokatívnych nálepiek bol v okolí Ibrox Parku, kde hráva svoje domáce zápasy práve mestský rival a jedna veľká pristála priamo na najväčšom fanshope konkurenta. Odtiaľ bola veľmi rýchlo odstránená, no s množstvom zvyšných bolo oveľa viac práce.

Nádej na titul sa zverencom Stevena Gerrarda rozplynula najmä pre hrôzostrašný návrat po dvojtýždňovej zimnej prestávke. Na konci decembra pritom ukoristili mestské derby na súperovej pôde a priblížili sa na rozdiel dvoch bodov, ale počas januára a februára vyhrali len dva zo siedmich zápasov, čo v naháňačke o titul nemohlo stačiť. Celtic za ten čas nazbieral 21 bodov a vypracoval si kľúčový náskok.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora