Články - 28.05.2020 11:39

VIDEO: V Plzni sa fandilo v autokine

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: joj/sita

Futbalistom Sparty Praha nevyšiel návrat na súťažné trávniky po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu. V stredajšom domácom súboji totiž prehrali s Plzňou 1:2 a v tabuľke im patrí až 9. priečka. 

Platí pritom, že v jarnej časti najvyššej domácej súťaže ešte nezvíťazili. V defenzíve Sparty absolvovali celý duel Slováci Lukáš Štetina a Dávid Hancko. Kým v minulosti tvorili stopérsku dvojicu, Hancka preradil kouč Václav Kotal na ľavú stranu obrannej línie. A nebol nespokojný. "Rozhodli sme sa podľa toho, ako sme sledovali Plzeň. Hancko na pozícii ľavého obrancu zahral dobre," zhodnotil Kotal podľa webu iDnes.cz.

Slovenského zadáka Hancka po zápase mrzel konečný výsledok. "Ťažko sa mi to hodnotí. V prvom polčase bola Plzeň jasne lepšia, mala viac šancí. Vstúpila do duelu tak, ako sme chceli my. Bola dôrazná, získavala odrazené lopty a bola nebezpečná. Po prestávke sme viac bojovali, hru sme vyrovnali, ale vo finálnej fáze sme neboli dostatočne presní. Páčilo sa mi, ako sme zareagovali. Zdvihli sme hlavy, šprintovali sme, ale nestačilo to. Škoda, že sa nám nepodarilo vyrovnať," poznamenal Hancko.

Slovenský bek až do konca veril, že Sparta získa aspoň bod. "Hlavne v druhom polčase, aj keď sme na jeho začiatku dostali druhý gól. Mali sme zase šance, prieniky, vyhrávali sme súboje. Veril som, že sa nám podarí vyrovnať," dodal.

Smútok na strane Sparty znamená radosť na strane Plzne. Viktoria pod slovenským trénerom Adriánom Guľom, ktorý do tímu prišiel počas zimnej pauzy, v lige ešte nezaváhala, na druhom mieste tabuľky stráca na vedúcu Slaviu Praha osem bodov. Za zmienku stojí aj skutočnosť, že od príchodu Guľu dosiahla Plzeň s výnimkou jednej remízy samé víťazstvá, do tejto štatistiky okrem ligy a národného pohára patria aj prípravné súboje. Celková bilancia znie úchvatne - 15 triumfov a jeden nerozhodný výsledok. "Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo, ktoré sa zrodilo po skvelom vstupe do duelu a aktívnou hrou, keď sme chytili tempo a dominovali sme. Dôležitým druhým gólom sme súperovi odskočili. Keď Sparta hrala posledných desať minút na maximálne riziko, tak sme mali byť produktívnejší a uzavrieť to skôr," zhodnotil Guľa pre oficiálny web Viktorie.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora