Články - 29.05.2020 20:02

Megaplán vyšiel! Zápas sledovalo cez videohovor 10 tisíc ľudí

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Niekoľko optimistov a vizionárov predpovedá, že opatrenia pre koronavírus nám otvoria nové možnosti, ktoré budú aplikované do bežného života ako žiaduce vylepšenia. Vo futbalovom prostredí zatiaľ stále prevláda nespokojnosť s neprítomnosťou fanúšikov na štadiónoch, no Dáni namiesto sťažovania začali konať. Ašpirant na pohárové priečky, AGF Aarhus, sa pokúsil na prvé kolo reštartovanej súťaže pripraviť niečo ako "atmosféru budúcnosti".

Namiesto figurín či plagátov na sedadlách, obkolesil hraciu plochu desiatkami obrovských obrazoviek a prostredníctvom nich sa videohovorom mohli k dianiu na štadióne virtuálne pripájať fanúšikovia. Takýmto spôsobom sa v rôznych oknách počas stretnutia objavovalo pozdĺž hracej plochy až 10 tisíc fanúšikov. Niektorí boli odetí do klubových farieb, cieľ iných bol len pozdraviť a vidieť v televíznom prenose samých seba, ďalších priviedla čistá zvedavosť, či to skutočne zafunguje.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa AGF (@agffodbold),

Priebežne tretí tím dánskej ligy sa netajil tým, že reagoval na nápady z celého sveta a chcel pripraviť viac ako konkurencia. Figuríny sa už zdali ako neoriginálny nápad a ambíciou bolo aj zatieniť FC Midtjylland, ktorý naplánoval na najbližší zápas hromadné premietanie duelu na veľkoplošnej obrazovke v autokine, ako to predviedli napríklad fanúšikovia v Plzni. Podľa šéfa marketingu Aarhusu, diváka potešilo, keď za postrannou čiarou alebo v aplikácii videl nielen seba, ale aj hocijakú známu tvár. Aspoň na diaľku sa tak stal súčasťou komunity, do ktorej by sa zaradil v bežný ligový deň.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora