Články - 02.06.2020 15:21

Proti prognózam! Druhé české pokoronové kolo bolo historicky najgólovejšie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Pesimisti sa počas nefutbalového obdobia predbiehali v tom, akými negatívnymi spôsobmi sa podpíše pandémia a prerušenie súťaží na ich kvalite po obnovení. Jedným zo scenárov bolo aj to, že náhly herný výpadok a nemožnosť trénovať rapídne zníži kvalitu hry a padať bude aj oveľa menej gólov. Lenže viaceré kluby v Nemecku a Česku ukázali, že sa s dvomi mesiacmi "ticha" dokázali vysporiadať spôsobom hodným veľkých profesionálov a do reštartovanej ligy sa vrátili presne spôsobom, aký razili pred odmlkou. Bayern Mníchov, Slavia Praha či Viktoria Plzeň vyhrali všetky svoje doterajšie zápasy a uplynulý víkend navyše hlásil zaujímavé cifry v počtoch gólov.

V českej futbalovej lige sa dokonca zrodil rekord. Osem duelov 26. kola prinieslo až 36 gólov, čo je najviac v histórii tejto samostatnej súťaže. Doteraz sa na výslní vyhrieval konkrétny víkend z ročníka 1995/96, ktorého súčet vychádzal na 33 zásahov. Toto maximum bolo vyrovnané na konci ročníka 2014/15, no prekonal ho až koniec mája tohto kalendárneho roka. K novému maximu najvýraznejšie prispela Plzeň, ktorá deklasovala Mladú Boleslav 7:1. Veľmi nezaostala ani Slavia Praha s výhrou 5:0 nad Jabloncom. Okrem toho, päť gólov padlo medzi Karvinou a Spartou (1:4) aj v súboji Bohemians verzus České Budějovice (3:2).

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa FORTUNA:LIGA (@fortunaligacz),

Faktom je, že to u našich susedov bola trochu kompenzácia za úplne prvé kolo reštartovanej ligy. V ňom sa zrodili až tri bezgólové remízy a v súčte padlo len chudobných desať gólov. Vylepšenie o dvadsaťšesť zásahov bolo preto vítanou zmenou. Zlý víkend za sebou nemá ani nemecká Bundesliga. V jej 29. kole fanúšikovia mohli vidieť 31 gólov, k čomu najvýraznejšie prispel šesťgólový Dortmund a päťgólový Bayern. Veľmi slušné však bolo aj prvé bundesligové kolo po ústupe pandémie, ktorého deväť súbojov prinieslo v súčte 32 gólov, čiže 3,5 na jedno stretnutie.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora