Články - 16.06.2020 08:11

Pekaríka čaká boj! Zo zostavy ho hodlá vytlačiť holandský mladík

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Slovenský futbalista Peter Pekarík do polovice februára nemal na konte ani jeden tohtosezónny štart za Herthu Berlín. Po reštarte súťaže sa však začal na pravom okraji defenzívy objavovať opäť pravidelne, no klub mu tam hodlá priviezť zaujímavú konkurenciu. Ide o Holanďana Deyovaisia Zeefuika, ktorý doteraz nastupoval za FC Groningen a v sezóne 2019/20 zaň vynechal len jediný polčas. Je pritom o jedenásť rokov mladší od žilinského rodáka a pravidelne zbieral štarty za národný tím v kategórii do 21 rokov.

Nový tréner Bruno Labbadia pritom na Pekaríka nešetrí slovami chvály a označil ho za stavebný kameň svojej základnej zostavy. Celkovo už za berlínsky klub pozbieral vyše 160 štartov a podľa nemeckej tlače Zeefuik nemusí byť jeho náhradou, avšak minimálne veľmi kvalitnou alternatívou. Pekarík sa v minulosti objavil aj na poste ľavého obrancu či pravého záložníka, kým Holanďan má za sebou štarty aj na stopérskom poste. V oboch prípadoch je to však relatívne dávna minulosť a momentálne sú čistokrvnými pravými bekmi.

Dvadsaťdvaročný rodák z Amsterdamu bude potrebovať pravidelne nastupovať, aby zabojoval o miesto v reprezentačnom "áčku". Tam pravý okraj defenzívy okupuje jeho rovesník Denzel Dumfries, kapitán PSV, a do úvahy pripadá aj Kenny Tete z Lyonu, Daryl Janmaat z Watfordu a Timothy Fosu-Mensah z Manchestru United.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora