Články - 22.06.2020 19:22

Bude mať Lewandowski v budúcej sezóne konkurenciu?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Poľský futbalista Robert Lewandowski sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane po piatykrát vo svojej kariére najlepším strelcom nemeckej Bundesligy. Aktuálne svieti pri jeho mene už 33 gólov, čo je najviac v Poliakovej kariére. Pri náskoku siedmich presných zásahov pred druhým Timom Wernerom je tak takmer jasné, že korunu kráľa strelcov získa práve zakončovateľ mníchovského Bayernu.

Práve Werner bol v prebiehajúcej sezóne najväčším konkurentom Lewandowskeho v počte nastrieľaných gólov. Mladý nemecký hrotový útočník však po sezóne odíde do Chelsea a skúsenému poľskému reprezentantovi tak ubudne ďalší súper na ceste za nasledujúcou korunou kráľa strelcov. Podobný pocit Lewandowski už pozná, keď v minulosti súperil s Pierreom-Emerickom Aubameyangom, avšak ten napokon prestúpil do Arsenalu. Zopakuje sa teda podobný scenár s dominanciou Lewandowskeho v Nemecku?

Pravdepodobne áno. Netreba ale zabúdať na nórsky supertalent, ktorý prišiel do Bundesligy pomerne nedávno. Reč je o Erlingovi Haalandovi, ktorý sa v štrnástich ligových vystúpeniach za Dortmund presadil až trinásťkrát. Sekundovať by mu mohol aj jeho spoluhráč Jadon Sancho, u ktorého sa však skloňuje prestup do Anglicka. Nič v tomto momente ale nie je definitívne a tak by Sancho mohol v budúcej sezóne utvoriť obávanú dvojičku práve s Haalandom. Ak bude navyše zdravý aj Marco Reus, Dortmund môže pomýšľať na veľký úspech.

Otázkou naďalej zostáva či Haaland dokáže na aktuálnu sezónu nadviazať. Bez ohľadu na to či v poslednom kole skóruje alebo nie, bude aktuálny ročník pre nórskeho mladíka vynikajúci. So spomínanou bilanciou bude patriť k najlepším strelcom súťaže a to v nej pôsobil len polovicu času oproti ostatným. Lewandowski je však skúsený a ostrieľaný, čo by mu v ceste za ďalšou korunou kráľa strelcov mohlo pomôcť. Vek sa ale taktiež zastaviť nedá a to už bude Poliakova nevýhoda v súboji s Haalandom. Bude teda zaujímavé sledovať, kto z tejto dvojice ovládne tabuľku strelcov v sezóne 2020/21.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora