Články - 25.06.2020 16:41

Aj bitky fanúšikov musia suplovať funkcionári - dôkaz z Turecka

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Atmosféra na stretnutiach tureckej ligy býva väčšinou poriadne búrlivá a absencia fanúšikov v závere sezóny 2019/20 je preto veľmi citeľná. Netýka sa to len hráčov a trénerov, ale aj realizačných tímov, ktorí sú schopní povestné "dusno" na tribúny vniesť aj sami. Presvedčili nás o tom čelní predstavitelia klubov na zápase 28. kola medzi Alanyasporom a Trabzonsporom. Nervózny zápas priniesol červenú kartu na oboch stranách a remíza 2:2 navyše spôsobila hosťom manko v boji o titul.

To nechcel nechať len tak prezident Trabzonsporu a bezprostredne po záverečnom hvizde aj v sprievode niekoľkých kolegov prebehol z čestnej lóže priamo na trávnik. Pokiaľ by to boli bežní fanúšikovia, v pohotovosti by bola usporiadateľská služba aj bezpečnostné zložky. V tomto prípade bola však ich reakcia váhavá a Ahmet Agaoglu sa rýchlo dostal k najvyšším mužom domácej Alanye. Tí sa ho nezľakli a konflikt bol na svete. Aká rarita, keďže sa hralo bez divákov.

Čo presne Agaoglu vyčítal funkcionárom z tímu súpera, nevedno. Žlč mu však rozhodne zodvihol inkasovaný vyrovnávajúci gól v 95. minúte, oslabenie, do ktorého bolo jeho mužstvo poslané desať minút pred koncom a aj 16 odpískaných faulov proti svojim. Basaksehir totiž svoj zápas v daný týždeň zvládol a na čele sa odpútal s dvojbodovým náskokom. Turkom ostáva do konca sezóny odohrať ešte 6 zápasov, takže nič nie je rozhodnuté. Obaja aktuálne najväčší ašpiranti na titul navyše v ceste majú napríklad aj Galatasaray. Ten sa rovnako zo štvrtého miesta ešte majstrom teoreticky stať môže a za doterajší priebeh sezóny prehral len päťkrát.

Tagy: Bitka Turecko